Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
A

Specialist Marketing

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
AM MEDICAL BEAUTY ESTETIC SRL
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 1028 salarii introduse in Salario: 4.261 LEI/Luna
Descriere:

Candidatul ideal

• Studii superioare în marketing/ economie/ comunicare/ relaţii internaționale, etc..
• Experiență minimă în marketing – 3 ani.
• Limba engleză – nivel mediu/avansat.
• Cunosterea programelor de editare Adobe.

Descrierea jobului

DESCRIEREA POZIȚIEI:
Obiectivul dvs. va fi coordonarea campaniilor de comunicare și promovare a brandurilor companiei.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI:
• Planificarea și implementarea campaniilor de comunicare și promovare.
• Identificarea canalelor optime pentru creșterea vizibilității brandurilor companiei.
• Elaborarea strategiilor de comunicare pentru brandurile companiei.
• Realizarea materialelor aferente campaniilor de marketing.
• Conceperea si implementarea unei strategii unitare si integrate de marketing online (Optimizarea continutului de pe website, implementarea strategiei in social media: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, implementarea strategiei de Link Building, crearea si administrarea anunturilor pe Google AdWords);
• Activitati de optimizare SEO a site-ului ( imbogatirea textului cu cuvinte-cheie relevante, conceperea de text nou pentru paginile web in jurul termenilor de cautare relevanti pentru domeniu, optimizarea meta-titlurilor si meta-descrierilor, optimizarea pozelor);
• Cercetare de piata, studiul concurentei, documentare si analiza de informatii, cercetarea de modalități noi de fidelizare a clientilor precum si realizarea promoțiilor pentru produsele companiei;
• Monitorizarea constanta a surselor de informatii (pagini web si presa online), a concurentei si a actiunilor competitorilor, identificarea oportunitatilor de dezvoltare, promovare, si trenduri in domeniul de activitate;
• Elaborarea comunicatelor de presă, articolelor, textelor pentru broşuri, pliante, invitaţii,etc.

Ce competențe am dori să dețineți:
• Capacitatea de a lucra in echipa, de a gestiona proiecte multiple, si de a coordona diversi specialisti si/sau parteneri externi;
• Rezolvarea de probleme şi luare de decizii;
• Managementul resurselor: capacitatea de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate;
• Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării)
• Cunostine si experienta dovedite in Digital Marketing (Website management, social media, Adwords, WordPress, Blog-uri);
• Cunostine de SEO;
• Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;

Ce vă putem oferi noi:
• Oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu dinamic și provocator, alături de o echipă tânără, activă și plăcută;
• Pachet salarial dinamic în funcție de rezultate.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Specialist Marketing
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti