Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
E

UI / UX Designer

Companie Verificata

Adaugat: 3 zile în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
ENTEX Logic
Functia Jobului:
Marketing & comunicare
Industrie:
Divertisment si arta
Salariu:
1.200 - 1.600 EUR/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
2 ani
Descriere:

Cerințe minime:

  • Studii superioare;
  • Experiență similară relevanta in domeniul user interface și user experience UI/UX, experiență de lucru B2B și B2C, exemple de rezolvarea a problemelor utilizatorilor prin conceperea și definirea diferitelor fluxuri, concepte și soluții.
  • Experiență în crearea și identificarea profilurilor potențialilor utilizatori și a fluxurilor de utilizare ale diferitelor aplicații și soluții.
  • Experiență similară într-o companie cu profil tehnic (IT, Software, Hardware, Telecom, etc) de minimum 2 ani;
  • Limba ENGLEZA - nivel avansat;
  • Bune cunoștințe de operare software de design/proiectare (de exemplu, Adobe Creative Suite, Sketch, Figma); Familiarizat cu designul conținutului și a liniilor directoare ale interfețelor web și mobile; Cunoștințe de bază HTML/CSS;
  • Persoana cu inițiativă, pro activă, autodidactă;
  • Abilitatea de a gestiona proiecte (etapa și planificare a sarcinilor, gestionarea resurselor, controlul proiectului, monitorizare și raportare, tehnici de moderare) și de a dezvolta soluții, luând în considerare structurile și cerințele complexe ale factorilor implicați;
  • Excelente abilitați de comunicare si relaționare;
  • Abilitatea de a filtra informațiile, de a utiliza eficient resurselor și gestionarea priorităților în termenele limita agreate;
  • Capacitatea de a analiza informații complexe și de a emite concluzii adecvate;
  • Gândire analitica; spirit de observație si atenție sporita la detalii;
  • Persoana dinamica, pro activă, gândire pozitiva, rezistenta la stres;
  • Atenție către detalii - foarte organizata;
  • Dorința si abilitatea de a învăța lucruri noi.
  • Carnet dе conducere: B - mandatory; A – nice to have;

Responsabilități:

  • Optimizează fluxul aplicațiilor/proiectele B2B sau B2C.
  • Efectuează studii de cercetare, interpretează, adaptează și implementează eficient rezultatele analizelor în iterații sau concepte noi;
  • Colectează informații pentru a crea concepte bazate pe caracteristicile fiecărui proiect;
  • Ia decizii de proiectare, pe baza experienței tehnice a programelor de proiectare Figma, Adobe XD, etc, cunoscând limitările tehnice în procesul de implementare a fluxului informațional;
  • Oferă în mod constant servicii și soluții de calitate cu o atenție sporită la detalii;
  • Lucrează în echipă cu alți designeri, project manager, developeri, specialisti de Business si Marketing, inclusiv cu resurse alocate de client final;
  • Participă la ședințe, având capacitatea de înțelege și de a exprima clar concluziile fiecărui proiect în concepte de workflow și design;
  • Elaborează și actualizează conceptele, componentele de design și lucrează îndeaproape cu echipa de dezvoltare software pentru a oferi clienților noștri cea mai bună experiență;
  • Oferă asistență în timpul dezvoltării și testării proiectelor în derulare;
  • Prioritizează sarcinile pentru a respecta termenele limită;
  • Persoană autodidactă, învață noi tehnologii și programe, pentru o mai bună înțelegere a pieței și pentru a aduce soluții noi aplicațiilor noastre și ale clienților noștri;
  • Creează atât interfețe web cât și mobile cu echipa de IT și design pentru a defini, înțelege și organiza toate aspectele proiectelor;
  • Gândește, exprimă și creează fluxuri complexe, funcționale și intuitive pentru utilizatori; Creează layouturi responsive pentru diferite aplicații;
  • Explorează diferite abordări pentru a rezolva problemele utilizatorilor finali împreună cu clienții și echipa angrenată în respectivul proiect;
  • Testează fluxul proiectelor prin prototipuri și observă erorile de flux;
  • Efectuează cercetări despre utilizatori și analizează concurența din domeniu.

Pachet Salarial si o Gama Variata de Beneficii:

  • Mediu de lucru modern, extrem de dinamic, inovativ si provocator, posibilități extinse de dezvoltare personala si dezvoltare profesionala multi-disciplinara;
  • Salariu fix si bonusuri in funcție de performanta;
  • Acces la oferte speciale negociate la nivel de companie;
  • Mediu de lucru mai mult decât unic si special, lipsit de stres gratuit, vesel si constructiv;
  • Echipa tânără, experimentata si extrem de profesionista (medie de vârstă de 33 de ani);
  • Companie cu o cultura orientata spre succes si performanta, colegi cu spirit inovativ si adaptați unei munci de echipa perfect coordonate, care, cu siguranță, ar primi premiul „Most Innovative Work Environment” pentru IMM-uri, daca un astfel de premiu ar exista.
  • Contract de munca cu perioada nedeterminata;
  • Program de lucru de luni-vineri 09:00-18:00;
  • Participare la organizarea diverselor evenimentele de Marketing si PR ale Companiei;
  • Pachet ENTEX Business Standard: laptop, telefon mobil si OPTIONAL asigurare medicala (după perioada de proba);
  • După primele 12 luni, posibilități de creștere si alte beneficii in funcție de performante, evaluare anuala.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: UI / UX Designer
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti